20 Temmuz 2019 Cumartesi

 

Karahallı Belediye Başkanı Topçu; “Karahallı Makus Talihini Yenecek”

karahalli-belediye-baskani-topcu-karahalli-makus-talihini-yenecek

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Karahallı ilçesinin makus talihini değiştirmek için var güçleriyle çalıştıklarını" vurguladı.
28 Eylül 2016 Çarşamba 13:23

 Karahallı İlçesi Belediye Başkanı Ali Topçu, Ege'de Yenigün gazetesine verdiği  röportajda  göreve geldiği andan bu yana yaptıklarını ve bundan sonra yapacaklarını anlattı. Karahallı’nın makus talihini değiştirmek istediklerini söyleyen Topçu bu doğrultuda var güçleriyle çalıştıklarını vurguladı.

Seçim döneminde vatandaşa söz verdikleri hizmetlerin hemen hemen hepsini gerçekleştirdiklerine değinen Topçu; ” Söz verdiklerimizin hemen hemen yüzde doksanını yerine getirdik. Örneğin dere ıslah çalışması şu anda yapılmak üzere. 4 milyon 750 bin TL’ye ihale oldu. Üst yapısı bize ait  toplam 6 milyon liraya mal olacak. Çöp transfer istasyonunu şu anda bitirmek üzereyiz, yüzde 90’nı bitti. Bu çöp transfer istasyonunu da zannedersem Ege Bölgesi’nde ilçe bazında ilk biz gerçekleştiriyoruz, başka bir yerde duymadık. Biz yapıyoruz ilk defa biz bitireceğiz. Çöpler her gün toplanıp akşam Uşak’a ayrıştırma istasyonuna gidecek. Dolayısıyla vahşi depolama bitmiş oluyor çevre temizliği olarak. Uşak çevre birliğine üyeyiz. O çevri birliğinin yaptığı tesise bütün ilçeler bağlıyız. Şimdi bizimki başlıyor. Ovademirler’deki tesise biz çöp götürmeye başlıyoruz, önümüzdeki ay başlamış olacağız.” dedi

“142 BİN METREKARE TAŞ DÖŞEDİK”

Karahallı’da alta yapıda olduğu gibi üst yapı çalışmalarına hızla devam ettiklerini belirten Topçu  konuyla ilgili olarak şu bilgileri verdi; “Sıra kilitli taş döşemesi çalışmalarımız oldu. 142 bin metrekare döşedik. Şu anda Karbasan Mahallemizde döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Parkları yaptık. İçme suyu projemiz vardı söz verdiğimiz onun yerini aldık, üç tane kuyu açtık saniyede 55 litre civarında su gelecek, onun fizibilite çalışmasını iller bankasına verdik. İller bankası şu anda oranın proje çalışmasını yürütüyor, ondan sonra ihale edecek. Fetullahcıların yurdu bize geçti. Buradaki yüksekokulda 540 öğrenci var. Yurdun kapasitesi 94 öğrenci. Erkek yurdu vardı birde Akyazı yurdu olarak geçiyordu, o da Türkiye Vakıflar Birliğine devir olmuştu, ona da talip olduk, yakında onunda kararı gelecek, onu da işletmeye alacağız.80 kişilik bir yurt. İstimlaklarımız devam ediyor zaten, meydan projesi burada çarşının orta yeri komple kalkıp belediye binası ile park yapılacak oraya, tekrar garajın istimlakı devam ediyor. Pazar yeri, kapalı spor salonunun olduğu bahçe istimlakı bunlar şu anda devam ediyor. Rutin olan normal çalışmalarımız devam ediyor.”

“ARAÇ PARKURUNU KOMPLE YENİLEDİK”Topçu  göreve geldiğinde belediye araçlarının çok eski olduğunu ve araç parkurunu komple yenilediklerini söyledi. Topçu; ” 14 tane araç hurdaya verdik. Araçları hurdaya verdikten sonra yeni araçlarımız geldi. Bir kısmını kendimiz aldık, bir kısmını Çevre Bakanlığı verdi, çeşitli bakanlıklardan aldık. Çöp konteynırlarını tamamladık. O da Çevre Bakanlığından geldi. Özel İdare ile beraber yapacağımız yeni projeler var. Santral deresinde, köprü, yol..” şeklinde konuştu.

Topçu belediye olarak gerçekleştirdikleri ve hali hazırda çalıştıkları projeler hakkında şu bilgileri verdi; “Cılandıras’ta kaymakamlıkla beraber yaptığımız yarısı Zafer Kalkınma Ajansı’nın yarısı bizim yüzde 50 yüzde 50 ortağız. Önümüzdeki 11. ayda oranın devrini istedik, orası bize devir olursa güzel bir otel, lokanta, alışveriş merkezleri, şu an oranın karkası yapılmış durumda ince işçiliği yapılacak. Cılandıras’ta yenileme çalışmaları devam ediyor.

Organize Sanayi’nin alt yapısını bitirdik. 2,8 milyon liraya mal oldu. İndirici istasyonun trafo merkezinin ihalesi yapıldı, inşaatı devam ediyor. Tekrar orada trafo inşaatı devam ediyor, onun ihalesi yapıldı. Bu şekilde çalışmalarımız devam ediyor. Çöpleri artık her gün alıyoruz. Su kesintisi diye bir şey yok. Bu şekilde görevimize devam ediyoruz.

Şu anda süren, bakanlıklarda yasal olarak devam eden bu Şaştepe denen bir yerde TOKİ evleri, bunların 106 tanesini teslim ettik. Talep çok fazla olunca yeniden orada bir proje geliştirdik. Orada 72 bin metrekare bir mera var. Buranın mera vasfını kaldırmak için uğraşıyoruz. Bizim talebimiz oraya 400-450 konut yapılması. 520 civarında talep var, bunu yapmayı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra seçim zamanı kapalı pazar yeri için söz vermiştik, tapusu bizim olmadığından, tapularını alıyoruz, mahkemede sürecinde devam ediyor, tapular mahkeme kararıyla alınıyor. Orada üç parsel kaldı, onu da bitirdiğimiz zaman projesini yapıp kapalı pazar yerimiz yapacağız. Biz söz verdiklerimizi yapıyoruz ancak bazılarında elimizde olamayan nedenlerden dolayı gecikmeler yaşıyoruz.

Bu son dönem Şahin beyin il meclisinde olması bizim belediyeyi kazanmamız Karahallı’ya hizmet gelmesi noktasında bir hareket getirdi. İl Genel Meclisi’nde de varlığımızı hissettirdik. Gerek Ankara’da gerek Uşak’ta. Tabi ki bu projeleri götürüyorsun. Burada onaylatıyorsun, daha önce ne gidilmiş ne gelinmiş ne bir proje gitmiş. Karahallı’nın zaten eskiden beri Uşak ile pek sıcak ilişkileri yoktur. Bizim dönemimizde bu Karahallı’nın bu makus talihi değişti diye düşünüyorum,tabi bunu dışarıdakiler, vatandaşlarımız takdir edecek.” dedi

Kaynak:Ege'de Yenigün

Haberin etiketleri:

Ali Topçu, karahallı, makus talih


Haber okunma sayısı: 6247

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

Başkan Topçu'dan 20 Milyonluk Dev Yatırım !!!

Belediye Başkanı Ali Topçu, 10.000 nüfuslu ilçeye, 20 milyonluk yatırımla meydan ve belediye hizmet binası

Önder Çengel Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karahallı Kaymakamı Önder Çengel Köy Ziyaretlerine devam ediyor

EMEKLİ POLİS MEMURUNDAN KARAHALLILAR VAKFI'NA BAĞIŞ

Emekli Polis Memuru Nevzat Zora'dan Karahallılar Vakfına anlamlı bağış

KARAHALLI'DA SIR ÖLÜM

Karahallı'da oto tamircisi 28 yaşındaki Avni Şahin, elleri arkadan plastik kelepçeyle bağlı, işyerinin

KARAHALLI'DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAYIT ALMAYA BAŞLADI

2016-2017 Öğretim yılı için Karahallı Belediyesi Yükseköğrenim Kız yurdu Kayıt almaya başlamıştır.

Karahallı Belediye Başkanı Topçu; “Karahallı Makus Talihini Yenecek”

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Karahallı ilçesinin makus talihini değiştirmek için var güçleriyle

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

UŞAK - HAVA DURUMU

USAK