18 Ocak 2019 Cuma

 

SAZLIGÖL; “SİVASLI ÇİLEĞİ ALTIN GÜNLERİNE GERİ DÖNECEK”

sazligol-sivasli-cilegi-altin-gunlerine-geri-donecek

Sivaslı İlçesi Belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl, Sivaslı çileğini yeniden canlandırmak için yaptıkları çalışmaların sonuç verdiğini açıkladı.Sazlıgöl, ekmek fırını ve taş kesme fabrikasının da faaliyete geçtiğini belirtti.
28 Eylül 2016 Çarşamba 13:35

Sivaslı belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl, seçim vaatleri arasında yer alan taş işleme tesislerinin çok verimli çalıştığını, Sivaslı halkına ucuz ve kaliteli ekmek yedirmek için ekmek fabrikası kurma çalışmalarının kıs sürede neticelendirileceğini açıkladı. Sazlıgöl, seçim vaatleri arasında yer alan modern bir hayvan pazarı projesini hayata geçirememenin üzüntüsünü yaşadığını de sözlerine ekledi.

Sivaslı belediye Başkanı Nihat Sazlıgöl’ü makamında ziyaret eden Uşak Gazeteciler Derneği Başkanı Salih Kılınç ve Uşak Ege’de Yenigün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Bayram Keleş, Sazlıgöl’e icraatları hakkında görüştü. Sazlıgöl, geçen iki buçuk yıllık süreçte faaliyete geçirdiği ve yapamadığı işler hakkında bilgiler verdi. İşte Sazlıgöl’ün açıklamalarından bazı satırbaşları:

‘SİVASLI ÇİLEĞİNİ CANLANDIRIYORUZ’

“İlçemizde çilek üretimi meşhur dur. Ne yazık ki son yıllarda çilek üreticimiz kazanamadığı için çilek üretiminde gerileme olmuş, meşhur Sivaslı Çileği üretimi düşmüştür. Bunu önlemek için Kaymakamlığımızla el ele verip yeni projeler geliştirildik. Bu projelerimizin uygulamaları sonunda ilçemizde çilek üretiminin arttığına memnuniyetle şahit olduk.Uğruna festivaller düzenlediğimiz Sivaslı Çileği yerine ilçe dışından çilek getirip burada satılmasını bundan sonra kendi çileğimizin üretimini artırarak engel olacağız. Çilek üretimi yine o eski parlak günlerine dönecek.

‘TAŞ FABRİKASI ÇOK İYİ ÇALIŞIYOR’

Belediye Başkanı seçilince 1,5 milyon lira maliyetinde taş işlem fabrikası kurduk. Şu anda bu taş fabrikası sayesinde geçen iki buçuk yıllık dönemde ilçemizin yollarının tamamıma yakınına taş döşedik. İlçemizde taş ihtiyacımız tamamlanınca ürettiğimiz taşları satarak gelir elde etmeyi planlıyoruz. Sevinerek şunu belirteyim ki, kendi ürettiğimiz dekoratif amaçlı taşlardan 500 bini aşkın satarak gelir elde ettik.

‘EN UCUZ VE KALİTELİ EKMEĞİ SİVASLI HALKI YİYECEK’

Söz verdiğim başka bir projem ekmek fabrikasıydı. Ekmek fabrikasının üretime geçmesi için sayılı günler kaldı. BU projemizde hayata geçtiği tkdirde en ucuz ve kaliteli ekmeği bölgede Sivaslı halkı yiyecektir.

İlçemizde kanalizasyon, su, yol sıkıntısı vardı. Geçen süreçte bu sorunu çözdük.  Mezarlıklarımız bakımsız, camilerimiz harabe bir haldeydi. Buralarda bakım ve onarım yaparak Sivaslı ilçesine ve halkına yaraşır bir hale getirdik. İlçemizde istihdam sağlamaya çalışıyoruz. Daha önce 26 olan çalışan sayısını 100e yakın bir sayıya çıkardık.Depreme dayanıksız binaları tespit ettik. Yaklaşık 40 bina var.  Bu vatandaşlarımızın evlerini güçlendirmeleri adına onları bilgilendirdik. Ayrıca hayvancılıkla ilgili ticaret yapmak isteyen bütün vatandaşlarımızı ilçemize bekliyoruz. Her türlü desteği vermeye hazırız.

‘GERÇEKLEŞTİREMEDİĞİM TEK PROJE HAYVAN PAZARI’

Başkan olmadan önce en büyük vaadim vatandaşlarımıza bir hayvan pazarı yapmaktı. Bunu yerine getiremediğim için özür diliyorum.  Fakat önümüzdeki görev sürecinde bu vermiş olduğum sözü yerine getireceğim. Aslında bu projenin hayat geçmesi için herhangi bir engel yoktu. Sadece öncelikli projeler fazla olduğu için bir türlü bu projeye sıra gelmedi. Madem söz verdim. Önümde kalan 2,5 yıllık süreçte bunu da hayata geçireceğim.”

Kaynak:Ege'de YenigünHaber okunma sayısı: 3281

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

Başkan Topçu'dan 20 Milyonluk Dev Yatırım !!!

Belediye Başkanı Ali Topçu, 10.000 nüfuslu ilçeye, 20 milyonluk yatırımla meydan ve belediye hizmet binası

Önder Çengel Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karahallı Kaymakamı Önder Çengel Köy Ziyaretlerine devam ediyor

EMEKLİ POLİS MEMURUNDAN KARAHALLILAR VAKFI'NA BAĞIŞ

Emekli Polis Memuru Nevzat Zora'dan Karahallılar Vakfına anlamlı bağış

KARAHALLI'DA SIR ÖLÜM

Karahallı'da oto tamircisi 28 yaşındaki Avni Şahin, elleri arkadan plastik kelepçeyle bağlı, işyerinin

KARAHALLI'DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAYIT ALMAYA BAŞLADI

2016-2017 Öğretim yılı için Karahallı Belediyesi Yükseköğrenim Kız yurdu Kayıt almaya başlamıştır.

Karahallı Belediye Başkanı Topçu; “Karahallı Makus Talihini Yenecek”

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Karahallı ilçesinin makus talihini değiştirmek için var güçleriyle

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

UŞAK - HAVA DURUMU

USAK