20 Temmuz 2019 Cumartesi

 

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi protokolü imzalandı

usak-universitesi-tip-fakultesi-protokolu-imzalandi

Uşak Üniversitesi’ne kurulması onaylanan Tıp Fakültesinin diğer hastanelerle ortak kullanılmasına dair protokol Ankara’da imzalandı.
03 Ekim 2016 Pazartesi 23:46

 Protokol imza törenine T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, Rektör Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve Alim Tunç katıldı.
Protokol imza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Sait Çelik Uşak Üniversitesi’nin 12. Fakültesi olan Tıp Fakültesi’nin 27 Ağustos 2015 tarihli ve 29458 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu kararı ile kurulduğunu ve o günden beri Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesinin diğer hastanelerle ortak kullanımı ile ilgili olan afilasyon çalışmaları yaptıklarını söyledi. İmzalanan protokolle afilasyon çalışmalarının sonuca ulaşmasından mutluluk duyduklarını ifade eden Rektör Çelik “Afilasyon ile ilgili çalışmalarımızın devam ettiği süreçte mevzuatta bir değişiklik olmuştu. Ancak geçtiğimiz aylarda hem Sağlık Bakanlığımızın hem de Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığımızın onaylaması ile bugüne geldik. Uşak Devlet Hastanesi ile Tıp Fakültesinin birlikte kullanımı ile ilgili ilk adımı attık. Mutluyuz. Bölgemizde tıp fakültesi olmayan tek il Uşak’tı. Göreve geldiğimiz andan itibaren Uşak’ta Tıp Fakültesi olması için çalışmalar yaptık. Planlı ve özverili bir çalışma sonucu Uşak, Tıp Fakültesine bir yıl önce kavuştu. Bugün imzalanan protokolle de Sağlık Bakanlığı Uşak Üniversitesi Uygulama ve Araştırma hastanesini teşkil etmiş olacağız. Yaptığımız her çalışma Uşak’ımızın ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak çalışmalar oldu. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Uşak Üniversitesi olarak benimsediğimiz ilkeler çerçevesinde Uşak’ın gelişimi, tanınırlığı için çalışan, şehrin en önemli reklam mecrası ve en etkili vitrini olan, şehrin sorunları için çözüm üreten, insana ve insanlığa katkı sunan bir üniversite olarak yolumuza devam edeceğiz. Aynı zamanda kurumsal ve toplumsal birliktelikler gerçekleştirerek her düzeyde işbirliğine açık bir üniversite olmayı benimseyen Uşak Üniversitesi, bu anlamda şehrimizdeki birçok kurum ve kuruluşla ortak iş birliği yapmaya devam edecektir. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Olmak üzere, herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca ilk andan bugüne kadar Milletvekillerimiz Av. Mehmet Altay ve Alim Tunç hep yanımızdaydı. Her türlü desteği verdiler. Kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.”dedi.
Uşak AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay imzalanan protokolle Uşak’ın bir üniversite uygulama ve araştırma hastanesine kavuşacak olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. Altay “Uşak Üniversitemiz ilimize değer katmaya, ilimizin sorunlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Yapılacak olan bu yatırımla özellikle Uşak ve civar ilçelerimiz de önemli sağlık sorunları yaşayan hemşerilemiz artık tıp fakültesi için uzun mesafeler kat etmeyip Uşak’ta tedavi olabileceklerdir” dedi.
Uşak Ak Parti Milletvekili Alim Tunç ise Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesinin, Uşak için çok önemli olduğunu belirterek Uşak Üniversitesi’nin kuruluşundan beri üniversite ile ilgili çalışmalara destek olduğunu ve bugün gelinen noktadan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Tunç özellikle son yıllarda sağlık alanında çığır açtıklarını söyleyerek daha önce Uşak Üniversitesi’nin mediko sosyal biriminde Uşak Üniversitesi mensuplarına doktor olarak hizmet verdiğini belirtti. Alim Tunç gelinen noktaya bakıldığı zaman bir kaç odalı mediko sosyal birimden Tıp Fakültesinin açılıp hizmet vereceği günleri görmenin ve bu başarı hikayesinde kendisinde emeği bulunmasının mutluluğunu yaşadığını sözlerine ekledi.
T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş protokol imza töreninde Ege Bölgesinde Tıp Fakültesi olmayan tek ilin Uşak olduğunu ama Uşak Üniversitesi’ne de tıp fakültesinin açılmasıyla Ege Bölgesinde tıp fakültesi olmayan şehir kalmadığını belirterek Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bölgeye önemli katkılar sağlayacağına inandığını aktardı.
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan ise Uşak Üniversite Tıp Fakültesinin Uşak’taki yüksek sağlık hizmetlerinin kalitesini daha yüksek seviyelere çıkartacağını böylelikle vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden daha fazla ve daha kaliteli istifade edeceğini belirterek “Uşak Üniversitesiyle imzalanan protokolün taraflara ve bölge insanına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.
Açıklamaların ardından Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin diğer hastanelerle ortak kullanılmasına dair protokol imzalandı. İmzaların atılmasının ardından tören sona erdi.Haber okunma sayısı: 4875

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

Başkan Topçu'dan 20 Milyonluk Dev Yatırım !!!

Belediye Başkanı Ali Topçu, 10.000 nüfuslu ilçeye, 20 milyonluk yatırımla meydan ve belediye hizmet binası

Önder Çengel Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karahallı Kaymakamı Önder Çengel Köy Ziyaretlerine devam ediyor

EMEKLİ POLİS MEMURUNDAN KARAHALLILAR VAKFI'NA BAĞIŞ

Emekli Polis Memuru Nevzat Zora'dan Karahallılar Vakfına anlamlı bağış

KARAHALLI'DA SIR ÖLÜM

Karahallı'da oto tamircisi 28 yaşındaki Avni Şahin, elleri arkadan plastik kelepçeyle bağlı, işyerinin

KARAHALLI'DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAYIT ALMAYA BAŞLADI

2016-2017 Öğretim yılı için Karahallı Belediyesi Yükseköğrenim Kız yurdu Kayıt almaya başlamıştır.

Karahallı Belediye Başkanı Topçu; “Karahallı Makus Talihini Yenecek”

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Karahallı ilçesinin makus talihini değiştirmek için var güçleriyle

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

UŞAK - HAVA DURUMU

USAK