20 Temmuz 2019 Cumartesi

 

Uşak’ta Turizm Altyapısına İlk Adım Atıldı

usakta-turizm-altyapisina-ilk-adim-atildi

Resmi Gazete’nin 15 Kasım 2016 tarihli 29889 sayılı nüshasında Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulması kararlaştırılan “Uşak Mahalli İdareler Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği” ilk toplantısını yaptı.Özmerkez İl Genel Meclisi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Ahmet Okur, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri katıldı.
14 Aralık 2016 Çarşamba 13:39

Geçici Divan Başkanlığını Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu’nun yaptığı toplantıda Birlik Başkalığı, 1. 2. başkan vekilleri, birlik encümeni ve katip üye seçimleri gerçekleştirildi. Birlik Başkanlığına Vali Ahmet Okur’un seçildiği seçimde, 1. Başkan Vekilliğine Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2. Başkan Vekilliğine İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Katip Üyeliğe Belediye Meclis Üyesi Sevgi Coşkun, İl Genel Meclisi üyesi İbrahim Cevher, Birlik Encümenine Başkan olarak Vali Ahmet Okur’un yanı sıra Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Nacar, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin ve Ulubey Belediye Başkanı Ali Rıza Ada seçildi.

Seçim sonrası açıklamalarda bulunan Vali Ahmet Okur, birlik vasıtasıyla Uşak’ın hem ulusal hem de uluslararası platformlarda tanıtılması anlamında maksimum gayret göstereceklerini ifade ederek, “Birliğin ilçeler ile birlikte yüksek turizm potansiyeline sahip ilimizin alt yapı hizmetlerini gerçekleştirmek üzere faaliyet göstereceğini bu süreçte turizmin kaynak değerleri, potansiyeli, kaynakların kullanımı, korunması, geliştirilmesi, potansiyel kaynakların harekete geçirilmesi konularında Birlik üyeleri arasında işbirliği ve deneyim alışverişi sağlayacağını ifade etti.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan ise Uşak Mahalli İdareler Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği’nin çalışmaları ile ilimizde bulunan tarihi ve turistik alanların hak ettiği değere kavuşacağını belirtirken, “Şehrimizde yıllardır tarih gizemiyle arka planda bulunan değerlerimiz bu birlik vesilesiyle ortaya çıkmaya başlayacaktır. İl merkezimizde, İlçelerimizde ve köylerimizde bulunan özellikle turizme yeni kazandırmaya başladığımız mekanlar ve bundan sonra daha iyi çalışmalarla ilimize kazandırmaya başlayacağımız tarihi ve turistik yerlerimiz bu birlik vesilesiyle gün yüzüne çıkacaktır. Birliğimiz şehrimize hayırlı olsun” dedi. Başkan Cahan, Uşak’ımızın tanıtımı için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade ederken “Birlik vesilesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığımızın şehrimize ciddi katkıları olacak. Onların destekleri ile güzel çalışmalar ortaya çıkacak. Buradaki encümenimizin de hem birliğimize hem de tüm ilimize hizmetleri olacak. Bizlerde üzerimize düşen görevi yaparak ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” açıklamasında bulundu.Haber okunma sayısı: 4586

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

Başkan Topçu'dan 20 Milyonluk Dev Yatırım !!!

Belediye Başkanı Ali Topçu, 10.000 nüfuslu ilçeye, 20 milyonluk yatırımla meydan ve belediye hizmet binası

Önder Çengel Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karahallı Kaymakamı Önder Çengel Köy Ziyaretlerine devam ediyor

EMEKLİ POLİS MEMURUNDAN KARAHALLILAR VAKFI'NA BAĞIŞ

Emekli Polis Memuru Nevzat Zora'dan Karahallılar Vakfına anlamlı bağış

KARAHALLI'DA SIR ÖLÜM

Karahallı'da oto tamircisi 28 yaşındaki Avni Şahin, elleri arkadan plastik kelepçeyle bağlı, işyerinin

KARAHALLI'DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAYIT ALMAYA BAŞLADI

2016-2017 Öğretim yılı için Karahallı Belediyesi Yükseköğrenim Kız yurdu Kayıt almaya başlamıştır.

Karahallı Belediye Başkanı Topçu; “Karahallı Makus Talihini Yenecek”

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Karahallı ilçesinin makus talihini değiştirmek için var güçleriyle

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

UŞAK - HAVA DURUMU

USAK