20 Temmuz 2019 Cumartesi

 

Vali Salim Demir'in "19 Eylül Gaziler Günü" Mesajı

vali-salim-demirin-19-eylul-gaziler-gunu-mesaji

Uşak Valisi Salim DEMİR 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
19 Eylül 2018 Çarşamba 00:10

 Türk Milleti, Orta Asya’dan bu güne, binlerce yıllık tarihi boyunca boyunduruk altında yaşamayı kabul etmemiş, bağımsızlığı vazgeçilmez bir değer olarak görmüş ve bu uğurda canını seve seve ortaya koymuş, bu anlayışla çıktığı savaş meydanlarında, ya şehit ya da gazi olmuştur. 
Aynı anlayışla 1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun kapılarını açarak bin yıldır bu toprakları bize yurt olarak bırakan ecdadımız, bu tarihten itibaren de her türlü saldırıya karşı yurdumuzu savunmuş, bağımsızlıktan da asla vazgeçmemiştir. Anadolu’ya yerleştikten sonra Anadolu Selçukluları, Beylikler ve Osmanlı dönemlerinde yurdumuzu her türlü koşulda savunan Milletimiz, eşsiz zaferlere imza atmıştır.


Şüphesiz bu şanlı zaferlerden en önde gelenlerinden biri Çanakkale Zaferidir.  Çanakkale Zaferi, her türlü imkansızlıklara rağmen, imanla, vatan ve millet aşkıyla mücadele eden, on binlerce şehit ve gazimizin eseridir. Birinci Dünya Savaşı sonrasında işgale uğrayan vatan topraklarımızı savunup, düşmandan kurtarmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşımız ise yine verdiğimiz on binlerce şehidimiz ve şanlı gazilerimiz sayesinde eşsiz bir zaferle taçlanmış, bu kutlu zaferin neticesinde bugün özgürce yaşadığımız ve ilelebet yaşayacağımız Türkiye Cumhuriyeti devleti kurulmuştur.


Elbette emperyalist güçler, Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra da milletimizi ve ülkemizi parçalamak adına sinsi planlarla, çeşitli saldırılarda bulunmakta, bir yandan da içimizdeki hainlerle kurdurdukları terör örgütleriyle hala daha bu saldırılarını sürdürmektedir. Bu süreçte de gerek Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları, gerekse vatandaşlarımız, vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin değerleri için canını hiçe sayarak mücadele etmekte, bunun neticesinde ya şehitlik mertebesine erişmekte ya da gazi olmaktadır.


Gerek Kıbrıs Barış Harekatında olduğu gibi haklı mücadelelerimizde, gerekse terör örgütleriyle mücadelelerde şehit ve gazilerimizin kahramanlıklarına şahit olmaktayız. Bu kahramanlıkların en önemlilerinden birisini de 15 Temmuz darbe girişimi sırasında gösteren aziz milletimiz, bu hain girişim sırasında asker, polis ve halkımızdan 250 canını şehit vermiş ve 2196 kahramanımız da gazi olmuştur. 
Tarihin her döneminde sayısız başarılı mücadele örnekleri gösteren, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlar hiç düşünmeden dinimiz, vatanımız, milletimiz için canlarını ortaya koymuşken, bizler ne yaparsak yapalım, asla onların haklarını ödeyemeyiz. Bu anlayışla Devletimiz özellikle son 16 yıldır şehit aileleri ve gazilerimiz, hayatlarını rahat bir şekilde idame etmeleri için çeşitli sosyal imkanlar sunmaktadır. Devlet olarak, bu imkanları her geçen gün daha da arttırarak, toplum olarak şehitlerimize ve gazilerimize saygımızı en üst seviyede tutarak, onlara olan şükranlarımızı bir nebze olsun ifade etmiş olacağız.


Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk’e Gazi Unvanı ve Mareşal Rütbesi Verilmesinin 97. Yıl Dönümü ve Gaziler Günü’nde, Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını, şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize sağlık ve esenlik diliyor, şükranlarımı sunuyorum.Haber okunma sayısı: 2483

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÖNE ÇIKANLAR

Başkan Topçu'dan 20 Milyonluk Dev Yatırım !!!

Belediye Başkanı Ali Topçu, 10.000 nüfuslu ilçeye, 20 milyonluk yatırımla meydan ve belediye hizmet binası

Önder Çengel Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karahallı Kaymakamı Önder Çengel Köy Ziyaretlerine devam ediyor

EMEKLİ POLİS MEMURUNDAN KARAHALLILAR VAKFI'NA BAĞIŞ

Emekli Polis Memuru Nevzat Zora'dan Karahallılar Vakfına anlamlı bağış

KARAHALLI'DA SIR ÖLÜM

Karahallı'da oto tamircisi 28 yaşındaki Avni Şahin, elleri arkadan plastik kelepçeyle bağlı, işyerinin

KARAHALLI'DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAYIT ALMAYA BAŞLADI

2016-2017 Öğretim yılı için Karahallı Belediyesi Yükseköğrenim Kız yurdu Kayıt almaya başlamıştır.

Karahallı Belediye Başkanı Topçu; “Karahallı Makus Talihini Yenecek”

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Karahallı ilçesinin makus talihini değiştirmek için var güçleriyle

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

UŞAK - HAVA DURUMU

USAK