25 Haziran 2019 Salı

 

POŞET TEPKiLERİ ÇOK KOMİK

Serdar Adem İşler

Serdar Adem İşler

E-Posta : sademisler@hotmail.com

             Poşetten ücret alınmaya başladı ya vatandaş sanki bir yıl önceden alınmış bir karar değilmiş de ilk defa duymuş ayağına yatarak kendi kendine gelin güvey oluyor. Onları bu halde görmek gerçekten son derece eğlendirici... Dolar bir ara yedi buçuğa tırmanmışken şeyine takmayan, bir poşetten 25 kuruş alındı diye veryansın ediyor. Gel de inan. Valla ben bizim insanımızın aklıselimle düşünebildiğine hiçbir zaman inanmadığım gibi, iyi niyetli olduğuna da inanmıyorum.

            Basın ve medyada rastladığımız abuk sabuk tepkilerin hemen tamamı günah çıkarmaktan başka bir şey değil. Zorla değil ya, inanamıyorum bizim insanımızın ne söylediklerine ne yaptıklarına. Yol ve köprülere hatta daha öncesinde deprem vergilerine gösterilen tepkileri hatırlarsanız anlarsınız neden bu kadar komik olduğunu.

            Yahu hepsi günah çıkarma. Biri elini şıklatıp ‘Ya ezan Türkçe olsaydı?’ dese, birden her şey değişir. Ortalık süt liman oluverir. Kurbağa yine beyaz atlı prense döner. Bu hipnoz ve şartlı refleks yıllardan beri hep böyle olagelmiştir. Okumayan bir millet olduğumuza göre bundan sonra değişmesini beklemek de abesle iştigal olur kanısındayım.

            Bunun daha gerisi gelecek. Onu da her yılın ocak ayında mayalı ayini gibi yalandan tepkilerle geçiştireceğiz. Eee sonra… Sonrası var mı canım, seve seve en az eskisi kadar poşet almaya devam edecxeğiz. İletişime dayanan deprem vergisi söylendiğinin aksine tekrar ediyorum zamanında söylendiğinin aksine her sene zamlanarak devam ettiği halde iletişimde bir gerileme yaşandı mı dersiniz? Ne gezer? Vatandaşı mangalda kül bırakmadığına kulak verirseniz aldanırsınız.

            Poşet meselesi de bundan farklı olmayacak. Emin olun olmayacak. 2019’da elli, 2020’de en iyimser ihtimalle yetmiş beş kuruş olacak. Belki de yakın gelecekte bir poşet bir ekmekle aynı fiyat olacak. Vatandaş yine kendi aleminde günah çıkarma seansına devam edecek. Siz bakmayın vatandaşın abuk sabuk davranışlar sergilediğine.

            En kötü ihtimale tepkinin dozajı artsa bile biri kalkıp da ‘Ya ezan Türkçe olsaydı?’ dese, her şey yoluna girer. Onun için kimse endişe etmesin. Poşete yirmi beş kuruşu seve seve veririz. 


06 Ocak 2019 Pazar 15:11
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

ÖNE ÇIKANLAR

Başkan Topçu'dan 20 Milyonluk Dev Yatırım !!!

Belediye Başkanı Ali Topçu, 10.000 nüfuslu ilçeye, 20 milyonluk yatırımla meydan ve belediye hizmet binası

Önder Çengel Köy Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karahallı Kaymakamı Önder Çengel Köy Ziyaretlerine devam ediyor

EMEKLİ POLİS MEMURUNDAN KARAHALLILAR VAKFI'NA BAĞIŞ

Emekli Polis Memuru Nevzat Zora'dan Karahallılar Vakfına anlamlı bağış

KARAHALLI'DA SIR ÖLÜM

Karahallı'da oto tamircisi 28 yaşındaki Avni Şahin, elleri arkadan plastik kelepçeyle bağlı, işyerinin

KARAHALLI'DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU KAYIT ALMAYA BAŞLADI

2016-2017 Öğretim yılı için Karahallı Belediyesi Yükseköğrenim Kız yurdu Kayıt almaya başlamıştır.

Karahallı Belediye Başkanı Topçu; “Karahallı Makus Talihini Yenecek”

Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Karahallı ilçesinin makus talihini değiştirmek için var güçleriyle

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

UŞAK - HAVA DURUMU

USAK